Vodja kontrolinga tržnih in likvidnostnih tveganj (m / ž)

Z namenom krepitve naše ekipe iščemo novega sodelavca ali sodelavko v oddelku Kontrola tržnega in likvidnostnega tveganja.

Vaše naloge bodo obsegale:

  • Organizacija procesov in dela v okviru organizacijske enote ter sodelovanje v organih odločanja v skladu z organizacijo banke.
  • Spremljanje, poročanje, merjenje in analiza obrestnega tveganja v bančni knjigi, tržnih in likvidnostnih tveganj in pravočasno opozarjanje v primeru prekoračitve limitov.
  • Razvoj modelov za merjenje izpostavljenosti tržnih in likvidnostnih tveganj ali lokalna implementacija in uporaba modelov, razvitih na nivoju matične družbe.
  • Priprava poročil za matično družbo, odbore banke, Banko Slovenije s področja tržnih in likvidnostnih tveganj.
  • Redno spremljanje parametrov tržnega tveganja, ki so izračunani na podlagi naprednih metod in so podlaga za regulatorno in notranje poročanje.
  • Aktivno sodelovanje pri opredeljevanju metodologije s področja tržnih in likvidnostnih tveganj, določanju korakov pri izračunavanju izpostavljenosti in opredelitev procesa  poročanja in pripravljanje različnih analiz s področja tržnega tveganja.
  • Spremljanje sprememb v zakonodaji in redno posodabljanje interne dokumentacije z omenjenega področja.
  • Sodelovanje pri pripravi predlogov za upravljanje s tržnim tveganjem.
  • Sodelovanje pri vpeljavi novih produktov z vidika tržnih in likvidnostnih tveganj.
  • Opravljanje drugih del po nalogu nadrejenega in v skladu z notranjimi predpisi.

Od vas pričakujemo:

  • najmanj VII. stopnjo strokovne izobrazbe,
  • vsaj 2 leti izkušenj na enakih ali podobnih delovnih mestih,
  • dobro razvite analitične sposobnosti,
  • napredna uporaba MS Office (predvsem napredno znanje Excela),
  • poznavanje osnov in izkušnje pri delu z relacijskimi podatkovnimi bazami,
  • poznavanje SQL in R,
  • natančnost, odgovornost in zanesljivost,
  • aktivno znanje angleščine,
  • vozniški izpit B kategorije.

Ponujamo:

  • dinamično okolje v digitalno usmerjeni banki z možnostjo dodatnega izobraževanja,
  • možnost osebnega in strokovnega razvoja,
  • zaposlitev za nedoločen čas s 6-mesečno poskusno dobo,
  • delo v okolju, kjer cenimo učinkovitost, enostavno komunikacijo in se osredotočamo na bistvo,
  • delo v okolju, kjer delimo uspehe, znanje in izkušnje,
  • številne dodatne ugodnosti, kar dokazujemo tudi s certifikatom Družini prijazno podjetje.

Si želite izvedeti več o naši poslovni usmeritvi, delovnem mestu ter strokovni ekipi? Vabljeni k prijavi na prosto delovno mesto.

Tell your friends about this position

Personal information
Add
Professional data
Add
Add
Add
Add