VODJA KONTROLINGA KREDITNIH TVEGANJ (m / ž)

Z namenom krepitve naše ekipe iščemo novega sodelavca ali sodelavko na področju Kontrolinga tveganj.

Vaše naloge bodo obsegale:

  • Organizacija procesov in dela v okviru organizacijske enote ter sodelovanje v organih odločanja v skladu z organizacijo banke.
  • Spremljanje, poročanje, merjenje in analiza kreditnega tveganja in sodelovanje pri projektih poročanja in implementaciji novih poročil ali orodij s strani matične družbe.
  • Priprava poročil za matično družbo, odbore banke, Banko Slovenije s področja kreditnih tveganj, kapitalskega tveganja in tveganju prilagojene aktive.
  • Razvoj, implementacija in uporaba različnih modelov za merjenje izpostavljenosti kreditnim tveganjem.
  • Upravljanje in nadzor nad celotnimi slabitvami, odgovornost za izračun skupinskih slabitev.
  • Sodelovanje pri procesu planiranja, stresnemu testiranju in priprava različnih simulacij z vidika kreditnega tveganja in izračuna tveganju prilagojene aktive.
  • Spremljanje sprememb v zakonodaji in redno posodabljanje interne dokumentacije z omenjenega področja.
  • Priprava različnih analiz tveganosti obstoječih produktov kot tudi sodelovanje pri vpeljavi novih produktov z vidika kreditnih tveganj
  • Opravljanje drugih del po nalogu nadrejenega in v skladu z notranjimi predpisov.

Od vas pričakujemo:

  • stopnjo visoke strokovne ali univerzitetne izobrazbe,
  • vsaj 2 leti izkušenj na enakih ali podobnih delovnih mestih,
  • poznavanje IFRS9, CRR in CRD, ICAAP,
  • dobro razvite analitične sposobnosti,
  • napredna uporaba MS Office (predvsem napredno znanje Excela),
  • poznavanje osnov in izkušnje pri delu z relacijskimi podatkovnimi bazami,
  • poznavanje SQL in R,
  • natančnost, odgovornost in zanesljivost,
  • aktivno znanje angleškega jezika.

Ponujamo:

  • dinamično okolje v digitalno usmerjeni banki z možnostjo dodatnega izobraževanja,
  • možnost osebnega in strokovnega razvoja,
  • zaposlitev za nedoločen čas s 6-mesečno poskusno dobo,
  • delo v okolju, kjer cenimo učinkovitost, enostavno komunikacijo in se osredotočamo na bistvo,
  • delo v okolju, kjer delimo uspehe, znanje in izkušnje,
  • številne dodatne ugodnosti, kar dokazujemo tudi s certifikatom Družini prijazno podjetje.

Si želite izvedeti več o naši poslovni usmeritvi, delovnem mestu ter strokovni ekipi? Vabljeni k prijavi na prosto delovno mesto.

Tell your friends about this position

Personal information
Add
Professional data
Add
Add
Add
Add