Samostojni specialist za operativna tveganja in notranje kontrole (m/ž)

Z namenom krepitve naše ekipe iščemo novega sodelavca ali sodelavko v oddelku Kontrola operativnega tveganja.

Vaše naloge bodo obsegale:

  • spremljanje, poročanje in merjenje operativnega tveganja,
  • priprava ocen tveganja, usmerjanje, spremljanje in poročanje o procesih, scenarijih, zunanjem izvajanju in spremljanje tveganosti produktov,
  • kontrola kakovosti pri vnesenih škodnih dogodkih in spremljanje izvedbe ukrepov za zmanjšanje operativnih tveganj,
  • razvijanje in izvajanje mehanizmov upravljanja operativnega tveganja ter postavljanje in merjenje ključnih pokazateljev tveganj skladno z metodologijo Addiko Skupine,
  • predlaganje izboljšav procesov in notranjih kontrol z namenom boljšega upravljanja z operativnimi tveganji,
  • izvajanje izobraževanj z namenom boljšega razumevanja upravljanja z operativnimi tveganji in sistemom notranjih kontrol v banki,
  • opredeljevanje postopkov in metod prepoznavanja, analize in ublažitve operativnih tveganj,
  • presoja primernosti vpeljave novih produktov ali posebnih kontrol v novih sistemih ali pri novih storitvah,
  • poročanje in analiza operativnih tveganj, vključno s spremljanjem regulatornih sprememb in rednim posodabljanjem notranje dokumentacije, razvojem strategij in spremljanjem njihovega izvajanja,
  • opravljanje drugih del po nalogu nadrejenega in v skladu z notranjimi predpisi.

Od vas pričakujemo:

  • zaključeno vsaj visoko strokovno stopnjo izobrazbe,
  • vsaj eno leto izkušenj na enakih ali podobnih delovnih mestih,
  • dobro razvite analitične sposobnosti,
  • napredno uporabo MS Office (predvsem napredno znanje Excela),
  • poznavanje osnov in izkušnje pri delu z relacijskimi podatkovnimi bazami,
  • analitične in komunikacijske ter predstavitvene veščine, ki podpirajo jasno in strukturirano sporočanje zahtevnih tematik,
  • natančnost, odgovornost in zanesljivost,
  • sposobnost samostojnega in aktivnega pridobivanja novih znanj, razumevanja metodologije ali regulativnih zahtev,
  • aktivno znanje angleščine,
  • vozniški izpit B kategorije.

Prednosti bodo imeli kandidati s:

  • splošnim znanjem o bančništvu in upravljanju s tveganji v bankah, vključno z ustreznimi predpisi (npr. notranje upravljanje, nagnjenost k tveganju, ICAAP, načrt sanacije, skladnost, OpRisk, informacijska varnost, zunanje izvajanje, CRR),
  • poznavanjem bančnih procesov in metodologije ocenjevanja tveganj.

Ponujamo:

  • zaposlitev za nedoločen čas s 6-mesečno poskusno dobo,
  • plačilo na ravni bančne panoge in možnost izplačila božičnice ter letne nagrade za doseganje ciljev,
  • dinamično okolje v digitalno usmerjeni banki z možnostjo dodatnega izobraževanja,
  • odlično razmerje med službenim in zasebnim časom,
  • možnost strokovnega in osebnega razvoja,
  • delo v okolju, kjer cenimo učinkovitost, enostavno komunikacijo in se osredotočamo na bistvo,
  • delo v okolju, kjer delimo uspehe, znanje in izkušnje,
  • številne dodatne ugodnosti, kar dokazujemo tudi s certifikatom Družini prijazno podjetje.

Si želite izvedeti več o naši poslovni usmeritvi, delovnem mestu ter strokovni ekipi? Vabljeni k prijavi na prosto delovno mesto.

Tell your friends about this position

Personal information
Add
Professional data
Add
Add
Add
Add