SAMOSTOJNI SPECIALIST ZA KONTROLING TRŽNIH IN LIKVIDNOSTNIH TVEGANJ (M/Ž)

Z namenom krepitve naše ekipe iščemo novega sodelavca ali sodelavko v oddelku Kontroling tržnih in likvidnostnih tveganj.

Vaše naloge bodo obsegale:

  • spremljava, poročanje, merjenje in analiza obrestnega tveganja v bančni knjigi, tržnih in likvidnostnih tveganj in pravočasno opozarjanje v primeru prekoračitve limitov,
  • razvoj modelov za merjenje izpostavljenosti tržnih in likvidnostnih tveganj ali lokalna implementacija in uporaba modelov, razvitih na nivoju matične družbe,
  • priprava poročil za matično družbo, odbore banke, Banko Slovenije ter drugih ustreznih poročil iz naslova tržnih in likvidnostnih tveganj,
  • zagotavljanje kvalitete podatkov in priprava zahtevnejših poizvedb podatkov,
  • spremljava in kontrola zakladniških poslov in spremljava ter poročanje izkoriščenosti limitov strank na ravni banke iz naslova zakladniških poslov,
  • spremljanje, limitiranje in poročanje odprte devizne pozicije in pozicij v izvedenih finančnih instrumentih,
  • presoja vpeljave novih produktov z vidika tržnih in likvidnostnih tveganj,
  • opravljanje drugih del po nalogu nadrejenega in v skladu z notranjimi predpisi.

Od vas pričakujemo:

  • visoko stopnjo strokovne izobrazbe,
  • dobro razvite analitične sposobnosti,
  • vsaj eno leto izkušenj na enakih ali podobnih delovnih mestih,
  • poznavanje MS Office (predvsem napredno znanje Excela),
  • poznavanje SQL in R,
  • poznavanje osnov in izkušnje pri delu z relacijskimi podatkovnimi bazami,
  • dobro poznavanje finančnih metodologij,
  • natančnost, odgovornost in zanesljivost,
  • aktivno znanje angleščine,
  • vozniški izpit B kategorije.

Ponujamo:

  • delo v dinamičnem in urejenem delovnem okolju,
  • možnost osebnega in strokovnega razvoja,
  • zaposlitev za nedoločen čas s 6-mesečno poskusno dobo,
  • delo v okolju, kjer cenimo učinkovitost, enostavno komunikacijo in se osredotočamo na bistvo,
  • delo v okolju, kjer delimo uspehe, znanje in izkušnje.

Si želite izvedeti več o naši poslovni usmeritvi, delovnem mestu ter strokovni ekipi? Vabljeni k prijavi na prosto delovno mesto.

Tell your friends about this position

Personal information
Add
Professional data
Add
Add
Add
Add