Samostojni specialist za kontroling kreditnih tveganj (m/ž)

Z namenom krepitve naše ekipe iščemo kandidata ali kandidatko na področju Kontrolinga kreditnih tveganj.

Vaše naloge bodo obsegale:

  • spremljava, poročanje, merjenje in analiza kreditnih tveganj,
  • priprava poročil za matično družbo, odbore banke, Banko Slovenije iz naslova kreditnih tveganj,
  • zagotavljanje kvalitete podatkov in priprava zahtevnejših poizvedb podatkov,
  • sodelovanje v procesu planiranja,
  • sodelovanje pri razvoju, testiranju in implementacij novih oz. sprememb obstoječih poročil na področju kreditnih tveganj,
  • vpeljava in redna posodobitev ustreznih politik in delovnih navodil s področja in zagotavljanje skladnosti z njimi,
  • sodelovanje pri vpeljavi novih produktov,
  • opravljanje drugih del po nalogu nadrejenega in v skladu z notranjimi predpisi, navodili in akti.

Od vas pričakujemo:

  • doseženo visoko strokovno stopnjo izobrazbe,
  • vsaj eno leto izkušenj na enakih ali podobnih delovnih mestih,
  • napredno uporabo MS Office (predvsem napredno znanje Excela),
  • poznavanje osnov in izkušnje pri delu z relacijskimi podatkovnimi bazami,
  • poznavanje SQL in R,
  • spremljanje in poznavanje računovodskih predpisov ter zakonodaje s področja upravljanja s tveganji (CRR, CRD, MSRP9 ipd.),
  • dobro razvite analitične sposobnosti,
  • natančnost, odgovornost in zanesljivost,
  • aktivno znanje angleščine,
  • vozniški izpit B kategorije.

Ponujamo:

  • zaposlitev za nedoločen čas s 6-mesečno poskusno dobo,
  • delo urejenem delovnem okolju,
  • možnost osebnega in strokovnega razvoja,
  • delo v okolju, kjer cenimo učinkovitost, enostavno komunikacijo in se osredotočamo na bistvo,
  • delo v okolju, kjer delimo uspehe, znanje in izkušnje,
  • dinamično okolje v digitalno usmerjeni banki z možnostjo dodatnega izobraževanja,
  • odlično razmerje med službenim in zasebnim časom,
  • številne dodatne ugodnosti, kar dokazujemo tudi s certifikatom Družini prijazno podjetje.

Si želite izvedeti več o naši poslovni usmeritvi, delovnem mestu ter strokovni ekipi? Vabljeni k prijavi na prosto delovno mesto preko povezave.

Tell your friends about this position

Personal information
Add
Professional data
Add
Add
Add
Add